Mury Krzyczą albo Uliczna Śpiewka

TWÓRCY:

SCENARIUSZ: Magdalena Drab, Albert Pyśk
REŻYSERIA: Magdalena Drab
MUZYKA: Albert Pyśk
PROJEKCJE MULTIMEDIALNE: Magdalena Drab
OBSADA: Rafał Derkacz, Albert Pyśk

W projekcjach multimedialnych wykorzystano zdjęcia autorstwa Kamila Kopani.

„O mur rozbił się niejeden spór, o mur rozbiła się niejedna głowa i tylko mur stoi”, stając się pretekstem do stworzenia muzycznego spektaklu.
Spektakl muzyczny „Mury krzyczą albo uliczna śpiewka” to historia inspirowana tekstami z ulicznych murów, które są fizyczną emanacją skrajnych ludzkich uczuć. Przedstawienie porusza kwestie przystosowania, odnalezienia się w społeczeństwie, dopasowania się do panujących norm oraz agresji słownej, jej źródeł oraz konsekwencji. Zarys fabularny to historia dwóch bohaterów, których łączy gniew, frustracja, z którymi nie potrafią sobie poradzić inaczej, niż przelewając je na mur. Jest to niejako współczesna opowieść o Kainie i Ablu, w których potrzeba akceptacji staje się motorem bratobójczej zbrodni.
Spektakl to obraz naszych czasów, ale też uparcie powracających obsesji ludzkości. Co mówi o nas współczesne Lascaux, które mijamy codziennie? Jaką piosenkę nuci dzisiejsza ulica?

Spektakl otrzymał wyróżnienie OFF PPA podczas 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

fot. Łukasz Giza i Btwphotographers

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.