APSIK!

familijny koncert z tekstami Jana Brzechwy z muzyką na żywo

teksty: Jan Brzechwa
opieka reżyserska: Roksana Miner
występują: Monika Babula i Rafał Derkacz
kompozytor: Wiktor Sktokowski
pianino: Wiktor Sktokowski
perkusja: Bartosz Nazaruk

premiera: 18 lipca 2020 roku
czas trwania: 60 min.

koncert dla dzieci od 3. roku życia

O tym, jak tańcowała Igła z Nitką, o miłości Hipopotama do Żaby, ale też Żurawia i Czapli. O tym, co najlepsze jest na Katar i czym chwaliła się Samochwała. W końcu o tym, gdzie podróżowali Babulej z Babulejką, o co pytał Pytalski, o czym rozmawiały warzywa w dzień targowy i co robił Leń przez cały dzień…
Na te i wiele innych pytań wspólnie znajdziemy odpowiedzi. Zapraszamy na familijny koncert inspirowany wierszami Jana Brzechwy. Nieważny jest wiek, nieważny siwy włos na skroni – wystarczy wyobraźnia, by razem z nami wyruszyć w podróż do krainy dźwięków i fantazji.
Bohaterowie wierszy Brzechwy pojawią się w spektaklu w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie – pod postacią lalek, animowanych form i wokalnych zabaw. Będzie rockowo, ludowo i melancholijnie. Uroczy charakter bajkowego koncertu z muzyką na żywo trafi do serc tak dzieci, jak i ich rodziców. Dzięki atrakcyjnej wizualnie prostej scenografii, wykorzystującej elementy rodem ze świata teatru lalek, twórcy pragną rozwinąć wyobraźnię najmłodszych.