FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI

Czym jest przyjemność? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje każdy, umilając sobie codziennie trudy życia w dowolny, indywidualny sposób. A jak to jest: współtworzyć produkty w Fabryce Przyjemności? Na to pytanie odpowiedź znają na pewno pracownicy i pracowniczki najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie.

Jak wiadomo, miejsce pracy tworzą ludzie. W dobrej atmosferze umiemy podołać najcięższym zadaniom. Twórca tej fabryki nauczył swoich pracowników wsparcia, jedności i zawiązywania długotrwałych przyjaźni. Nasza opowieść pozwala na wysłuchanie tego, co mają do powiedzenia ci, którzy tworzyli historię tego miejsca, chcemy pokazać co kryje się pod szyldem ogólnodostępnej „przyjemności”. Więzi fabrycznej rodziny zacieśniały się podczas wspólnych wyjazdów, spotkań czy imienin. Gdyby nie Basia, Irenka, Zdziszek, Janusz i inni nie byłoby zakładu, bo to właśnie oni są duszą tej fabryki. To oni trwali w niej od początku, i potrafili dokonać niemożliwego, by ją uratować.

Spektakl FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI to opowieść o losach Polaków podczas przemian  politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia. Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy.

Spektakl inspirowany jest wywiadami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. W spektaklu wykorzystano fragment audio pochodzący z tych zbiorów.

TWÓRCY:

TEKST: Agata Biziuk, Anna Domalewska, Rafał Derkacz
REŻYSERIA: Agata Biziuk
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Agata Stanula
MUZYKA: Piotr Klimek, Maciej Cempura
OBSADA: Anna Domalewska, Dominika Majewska, Rafał Derkacz
GŁOS Z OFFU: Karolina Burek
DZIAŁANIA EDUKACYJNE: Karolina Vyšata

PREMIERA: 19.11.2021 r. (godzina 18:00 i 20:15), Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI: https://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/factoria-przyjemnosci

fot. Marek Zimakiewicz

PARTNERZY:

PATRONAT MEDIALNY:

Spektakl dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz środków Fundacji PZU.